ÖLÇME
VE
FİZİBİLİTE
PROJE
VE
TASARIM
PROJE
TAKİP
EKİPMAN
VE
ÜRÜN
TEMİNİ
MONTAJ
VE
DEVREYE
ALMA

KONTROL
VE
İZLEME

Online Alışveriş

Ürünlerimiz

Uygulamalarımız

Galeri

Çözümlerimiz

Birçok kişi, uzay araçlarının, çatıların ve hesap makinelerinin üstünde bulunan, fotovoltaik hücre veya güneş panelleri de denilen cihazlara aşikardır. Bu hücreler bilgisayar çiplerinde de bulunan yarı iletken malzemelerden yapılır. Güneş ışığı hücrelere ulaştığında elektronları atomlarından ayırır. Elektronlar hücre boyunca akarak elektik üretirler. Üretilen bu elektrik toplanarak bir evirici yardımıyla şehir şebekesi ile uyumlu hale getirilir. Daha sonra ürettiğimiz bu elektriği istersek kendimiz kullanırız, istersek te tüketim fazlası olarak şebekeye satarız. 


Güneş enerjisinden elektrik üretmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bu üretim tekniklerinden biri, uzun kanallı U şeklindeki aynaların odak noktasına borular yerleştirilmiştir. Boruların içerisinde devir daim eden yağ, odaklanmış güneş ışınları ile ısıtılır. Sıcak yağ elektrik üretimi için suyu kaynatır. Diğer bir teknik, güneş ışınlarını bir noktada toplayan portatif hareketli aynalar, alıcının oturtulduğu kollektör kulesine düşürülür. Alıcı içinde devirdaim yapan eriyik tuz jeneratörü çalıştırmak için ısıtılır.

Daha geniş bir ölçekte; solar termal güç tesisleri, çeşitli tekniklerle güneşin enerjisini ısı enerjisine dönüştürür. Isı,daha sonra elektrik üreten buhar türbinini döndürmek için su kaynatmada kullanılır. Bu sistem, binlerce kişiye elektrik sağlamada kullanılan kömür ve nükleer güç tesislerindeki yöntemle aynı biçimdedir.

Diğer Solar teknolojiler hareketsizdir. Örneğin, bir binanın güneşli tarafına yerleştirilen büyük camlar, güneş ışığını tabandaki ve duvarlardaki ısı emici malzemelere yollar.bu yüzeyler geceleyin binayı sıcak tutmak için ısıyı serbest bırakır. Benzer bir şekilde, bir çatı üzerindeki emici plakalar eve sıcak su sağlayan borulardaki sıvıyı ısıtır. 

Sonuç olarak Solar Enerji kirlilik ve gürültüden uzak bitmez tükenmez bir yakıt kaynağıdır. Aynı zamanda bu teknoloji çok yönlüdür. Örneğin, güneş/solar hücreleri dünya yörüngesindeki uydular gibi ücra yerlere, şehir merkezindeki binalara, geleceğe ait ulaşım araçlarına ve hatta en ıssız dağ tepelerindeki barakalara da kolaylıkla enerji üretir.